A mai kor polgárai már az otthonaikban, a közösségi terekben és a munkahelyükön is „fogyasztói szintű” szolgáltatásokra számítanak; szívesen veszik, ha az ott elhelyezett szolgáltató berendezések személyes figyelmet fordítanak rájuk, értik a hangvezérlést, gombok és billentyűk helyett érintés nélkül lehet velük kommunikálni, akár ellenértéket is megfizetni.
Már ma is jelentős számú okos eszközzel (smart & IoT device) működünk együtt és a közeljövőben várhatóan további sokezerfajta (akár több milliárd példányszámú) olyan okos eszköz kerül majd a környezetünkbe, amelyek használata javítja a munkánk és a mindennapi életszervezésünk hatékonyságát és amelyek valamilyen módon információcserére (kommunikációra) képesek. Azok a megelőző technológiai korszakból származó berendezések, amelyek „némák”, nem interaktívak, hamarosan jelentős piaci hátrányba kerülnek. Gyártóiknak és működtetőiknek erős piaci érdekük, hogy okossá (smart) tegyék őket és rákössék őket a kommunikációs világhálóra.

A mindennapi szociális és munkahelyi környezetünkben megtalálható kávé- és ital automaták, egyéb szolgáltató berendezések viszonylag könnyen elláthatók olyan retrofit informatikai egységgel, amely digitálisan kapcsolódik egy felhőben működtetett MI alapú adatelemző rendszerhez és alkalmas arra is, hogy képsort, hangfolyamot közvetítsen az „okossá tett” berendezéstől egy felhőben tárolt és működtetett mesterséges intelligenciához, valamint kép és hang alapú információt (ide értve a hirdetést is) adjon át a vele kommunikáló fogyasztónak.

Jelen projekt keretében szigetüzemű berendezésekhez illeszthető retrofit infokommunikációs eszköz, saját szóhasználat szerint Retrofit Antropomorf Mesterséges Intelligencia (RAMI) adaptert fejlesztettünk ki, amely a retrofit berendezés okos (smart) működési módra történő átállítását lehetségessé teszi.